Szukaj

e-dziennik

Hoffmanowa logo
Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Klementyny Hoffmanowej
w Tarnowie
ul.Reymonta, 33-100 Tarnów
Tel.(014) 636-37-40

Copyright: Tworzenie stron www
SystemArt
 

Konkurs Gemini 2015-04-23 11:14:00

GemTa_B2_gra_zakupowa_szkoly_9_03.jpg

Rekrutacja 2015-02-23 17:59:00

Nabór 2015 - kliknij 

Podręczniki na rok szkolny 2015/2016 2015-06-24 19:31:00

Dzięki zmianom wprowadzonym ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 811), w roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas pierwszych, drugich oraz czwartych szkół podstawowych będą mieli zapewniony bezpłatny dostęp do podręczników lub materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego.

Wykaz podręczników dla pozostałych klas szkoły podstawowej, które obowiązywać będą w roku szkolnym 2015/2016 w naszej Szkole do pobrania.

Zakończenie roku szkolnego 2015-06-27 21:34:00

26 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015. Po Mszy Św. w kościele xx. Misjonarzy uczniowie wraz z nauczycielami i wychowawcami zebrali się w sali gimnastycznej. Pan Dyrektor Adam Wojerz wręczył uczniom, który uzyskali śr. ocen co najmniej 5,0 i wzorowe zachowanie, nagrody książkowe. Po apelu wszyscy uczniowie otrzymali świadectwa i tym samym rozpoczęli upragnione wakacje.

DSC_6871.JPG DSC_6748.JPG

W bieżącym roku szkolnym tytuł "Pierwszego Ucznia Szkoły" zdobyła Anna Rudzińska z kl. VI c, która oprócz najwyższych wyników w nauce (średnia ocen 6,0 i wzorowe zachowanie) uzyskała także 100% punktów możliwych do zdobycia z obydwu części sprawdzianu szóstoklasisty. Ania odebrała wyróżnienie z rąk Prezydenta Miasta Tarnowa, p. Romana Ciepieli podczas miejskiego zakończenia roku szkolnego w tarnowskim teatrze w dniu 24 czerwca. Fotorelacja na stronie www.tarnow.pl

Zakończenie Szkoły 2015 2015-06-26 18:17:00

25 czerwca b.r. naukę w naszej szkole zakończyli uczniowie klas szóstych. Po przekazaniu sztandaru szkoły swoim młodszym kolegom absolwenci złożyli ślubowanie.

Uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce, odebrali z rąk p. Dyrektora Adama Wojerza i swoich wychowawców nagrody książkowe, a najlepsi sportowcy - pamiątkowe medale. Pan Dyrektor wręczył także podziękowania rodzicom najbardziej zaangażowanym w pracę na rzecz Szkoły. 

W części artystycznej uczniowie wspominali lata spędzone w Hoffmanówce, wyrażając przy tym swoją wdzięczność nauczycielom. Punktem kulminacyjnym był polonez w wykonaniu absolwentów.

Po krótkiej przerwie uczniowie bawili się na pożegnalnej dyskotece.

DSC_6708.JPG DSC_6835.JPG

galeria zdjęć

"Mam talent", wybory Miss i Mistera oraz apel podsumowujący konkursy 2015-06-26 16:00:00

25 czerwca b.r. Samorząd Szkolny przygotował przegląd talentów oraz wybory Miss i Mistera Szkoły. W "Mam talent" uczniowie wszystkich klas mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i tanecznych. Wystąpili zarówno soliści, jak i zespoły składające się z całych klas. 

Kolejnym wydarzeniem były wybory Miss i Mistera Szkoły, w których udział wzięły dziewczęta i chłopcy z klas IV-VI. Tytuł Miss Szkoły 2014/2015 jury konkursowe przyznało Gabrieli Podrazie z kl. V b, a Misterem został Michał Nalepka z kl. VI b.

Następnie podsumowane zostały różne konkursy, które odbyły się w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym. Były to konkursy matematyczne, polonistyczne, z języka angielskiego, religijne, ekologiczne oraz zbiórka surowców wtórnych (wyniki poszczególnych konkursów znaleźć można w zakładce "konkursy"). Laureaci poszczególnych konkursów otrzymali z rąk p. Dyrektora, Adama Wojerza nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Opiekun Samorządu Szkolnego, p. Renata Brzezińska podziękowała uczniom klas szóstych, którzy w tym roku tworzyli Samorząd Szkolny za całoroczną pracę, a także ogłosiła wyniki wyborów do nowego Samorządu. Funkcję Przewodniczącej Szkoły w roku szkolnym 2015/2016 pełnić będzie Emilia Migda z kl. V c, jej zastępcą będzie Natalia Malec z kl. V c, skarbnikiem - Julia Sapeta z kl. V a, sekretarzem - Kamila Fus z kl. V b, a w skład sekcji Samorządu wejdą: Milena Kachel z kl. V b, Zuzanna Wilk z kl. V a, Weronika Niedziela z kl. V b, Klaudia Mojek z kl. V a oraz Kornelia Horoszko z kl. V a. Pan Dyrektor wręczył nominacje członkom nowego Samorządu. 

DSC_6604.JPG DSC_6650.JPG

galeria zdjęć - nr 1

galeria zdjęć - nr 2

Wybory do Samorządu Szkolnego 2015-06-23 21:00:00

W dniu 19 czerwca b.r. odbyły się wybory do nowego Samorządu Szkolnego. O funkcję przewodniczącego ubiega się dziewięć kandydatek z obecnych klas piątych.Są to: Kamila Fus, Kornelia Horoszko, Milena Kachel, Natalia Malec, Emilia Migda, Klaudia Mojek, Weronika Niedziela, Julia Sapeta oraz Zuzanna Wilk. W głosowaniu udział wzięli uczniowie wszystkich klas oraz nauczyciele. Wyniki poznamy w najbliższy czwartek podczas apelu.

Festiwal kreatywności „Kreator” w Gemini 2015-06-21 13:44:00

Nasza Szkoła zaprezentowała się na I tarnowskim festiwalu kreatywności „Kreator”, organizowanym przez Urząd Miasta Tarnowa oraz Stowarzyszenie SIEMACHA, który odbył się przy Gemini Park Tarnów w sobotę 20 czerwca.

W godz. 12:00 – 18:00 w miasteczku festiwalowym na odwiedzających czekało wiele warsztatów, zajęć oraz turniejów edukacyjnych dla osób w każdym wieku (m.in. warsztaty robotyki, doświadczenia fizyczne, warsztaty pierwszej pomocy, występy muzyczne i taneczne oraz zabawy podwórkowe, jak również aktywności dla seniorów).

Ewa Tokarz laureatką kuratoryjnego konkursu historycznego 2015-06-20 19:47:00

1 czerwca b.r. w Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Krakowie 23 uczniów z całej Polski  uczestniczyło w finale konkursu „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914-1989”. W ciągu 10 minut opowiadali o swojej pracy pisemnej i odpowiadali na pytania jury.  

Nasza uczennica Ewa Tokarz z kl. VI b znalazła się w gronie 6 laureatów – zdobywców I miejsca w konkursie, za co w siedzibie Polskiej Akademii Umiejętności otrzymała dyplom i książki. http://kuratorium.krakow.pl/user/sok/AP_201506080919_0.pdf

18 czerwca Ewa zaprezentowała swoją pracę na gali finałowej konkursu, a Maria Stanczykiewicz wraz z 15 innymi finalistami z województwa małopolskiego odebrała pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. 

Dziękuję Pani Grażynie Tokarz i Panu Robertowi Tokarzowi oraz Pani Marcie Stanczykiewicz za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.  

Jacek Osmyk

Takie lekcje też lubimy … Klasa 5c w muzeach… 2015-06-21 16:14:00

W bieżącym roku szkolnym postanowiliśmy poszukać wiedzy o przyrodzie w muzeach. W związku z tym udaliśmy się do:

 • Muzeum Okręgowego w Tarnowie (5 grudnia 2014 r.), gdzie została otwarta wyjątkowa i atrakcyjna wystawa przedstawiająca pochodzenie i właściwości bursztynu, jego znaczenie dla badań naukowych oraz sztuki.  Oprócz tradycyjnego zwiedzania i zachwycania się ciekawymi eksponatami ze zbiorów krakowskiego Muzeum Przyrodniczego Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt Polskiej Akademii Nauk, czekały na nas  warsztaty podczas, których  oglądaliśmy szczegóły bursztynów pod mikroskopem i wykonywaliśmy bursztynowe ozdoby.

nusia 139.jpg

galeria zdjęć

 • Muzeum Okręgowego w Tarnowie na wystawę, opracowaną przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, prezentującą tradycje toruńskiego piernikarstwa, dawne rzemiosło, a także świat XIX wiecznego przemysłu i handlu „Świat toruńskiego piernika”. Na tej wystawie prezentowane  były oryginalne zabytkowe eksponaty słynnej toruńskiej kolekcji kunsztownie rzeźbionych form piernikowych, późnośredniowieczne naczynia: drewniane, gliniane i kamionkowe, a także cynowe kufle i kubki oraz formy do babek i cukierków z przełomu XIX i XX wieku. Ważnymi elementami  ekspozycji były również możliwe do dotykania i oglądania kopie przedmiotów (np. kopie form piernikowych, skrzynki i opakowania). Ekspozycję uzupełniały aromatyczne i egzotyczne przyprawy, plansze informacyjne, archiwalne zdjęcia i plakaty oraz ucharakteryzowane na piekarza, kramarkę, kupca i sklepikarkę manekiny. Wystawa miała charakter interaktywny, integralną jej część stanowiły warsztaty w trakcie których wypiekaliśmy dekoracyjne pierniki ozdobne o tradycyjnych kształtach oraz odkrywaliśmy smak toruńskiego piernika, próbując wyrobów cukierniczych.

piernik_02.JPG

 • krakowskiego Muzeum Przyrodniczego (1 kwietnia b.r.), aby pogłębić swoją wiedzę na temat przyrody. Najpierw wzięliśmy tam udział w lekcji przyrody nt.: „Porównanie budowy gadów i płazów”, w czasie której poznaliśmy cechy budowy przedstawicieli obu gromad na żywych przedstawicielach takich jak: żabka australijska (płaz), agama brodata i pyton królewski (oba gady), a potem wraz z panią oglądaliśmy wystawy:  "Zwierzęta krajów egzotycznych", "Niebezpieczna magia tytoniu", "Las tropikalny", "Mięczaki Świata", Skały i minerały, "Fauna plejstocenu".

Później udaliśmy się na Stary Krakowski Rynek.

20150401_112301.jpg

galeria zdjęć

Wszystkie nasze „małe, edukacyjne podróże” kończyliśmy w pobliskich restauracyjkach, gdzie dzieliliśmy się nową wiedzą i wrażeniami przy ciepłym, czasem bardzo słodkim posiłku.

5c z wychowawczynią p. A. Kopeć

Wycieczka klasy III c do Kalwarii Zebrzydowskiej i Inwałdu 2015-06-27 20:55:00

Dnia 11 czerwca 2015 roku klasa III c wraz z wychowawczynią Małgorzatą Fal, panią Anną Janus, księdzem Pawłem Jakóbem i rodzicami uczestniczyła w wycieczce do Kalwarii Zebrzydowskiej i Inwałdu. W Kalwarii Zebrzydowskiej zwiedziliśmy Sanktuarium Pasyjno-Maryjne i uczestniczyliśmy we Mszy świętej.

Na dziedzińcu Klasztoru oo Bernardynów rodzice zorganizowali klasowy grill, gdzie mogliśmy zjeść pyszne kiełbaski a także pobawić się  na świeżym powietrzu, ponieważ piękna pogoda  nas do tego bardzo zachęcała. 

Następnie udaliśmy się do Inwałdu. W Inwałdzie zwiedziliśmy Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia. Podczas wizyty w Jurajskim Ogrodzie mogliśmy cofnąć się w czasie i odbyć niezwykłą podróż do ery mezozoicznej. Wszystko to za sprawą najbardziej reprezentatywnych przedstawicieli świata dinozaurów. Niesamowite stwory to nie jedyne atrakcje tego parku. Zwiedziliśmy także Jaskinię Tajemnic, zjeźdżaliśmy na dmuchanej zjeżdżalni i skakaliśmy na  trampolinie. Mogliśmy także wejśc do czarodziejskiej kuli wodnej napompowanej powietrzem i bez problemu suchą stopą pochodzić po wodzie. Poczuliśmy również adrenalinę i oderwaliśmy się na chwilę od ziemi na euro bungee. W Dinolandii każdy z nas wśród różnych jeszcze innych atrakcji znalazł coś dla siebie.

Podczas pobytu w Inwałdzie zwiedziliśmy także Ogród Jana Pawła II. Znajduje się w nim 3-hektarowe dzieło, gdzie roślinność tworzy żywy obraz przedstawiający postać Papieża Polaka, Bazylikę Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, oraz Bazylikę św. Piotra w Watykanie. Wędrówka alejkami Ogrodu pozwoliła nam podziwiać poszczególne elementy całego obrazu, ale również zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości Papieża Polaka i zapoznać się z niezwykłymi historiami z jego życia.

Z uśmiechem na twarzy i  z zakupionymi pamiątkami szczęśliwi, opaleni i  bardzo zadowoleni z wycieczki powróciliśmy do Tarnowa.

DSC04824.jpg DSC04860.jpg

galeria zdjęć

Podsumowanie akcji ekologicznych - „Zbieramy zużyte baterie” 2015-06-15 12:01:00

11 czerwca br. w Parku Strzeleckim odbył się, z udziałem Zastępcy Prezydenta Miasta Tarnowa, finał kampanii „W walce z zanieczyszczeniami powietrza – mam wpływ na to jak mieszkam i czym oddycham”, tj. „Posprzątajmy razem Tarnów”/ „Wiosenne Sprzątanie Wątoku” oraz „Zbieramy zużyte baterie.

Ponieważ SP 1 była jedną z najlepszych, które zebrały największą ilość zużytych baterii, przedstawicielom naszej szkoły wręczono nagrody.

Egzamin na kartę rowerową 2015-06-11 10:06:00

W dniu 10 czerwca 2015 r. odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Do egzaminu przystąpiło 75 uczniów naszej szkoły, z których 71 uzyskało pozytywny wynik. Dodatkowo 19 uczniów zdało egzamin podczas pikniku szkolnego w dn. 30 maja b.r. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

3-dniowa wycieczka klasy 5b i 5c do Gliczarowa i okolic 2015-06-08 16:36:00

W dniach 1-3 czerwca klasy: 5b i 5c wyruszyły na wycieczkę do Gliczarowa i okolic.

Pogoda dopisywała codziennie, a piątoklasiści bawili się wspaniale. Każdy dzień był pełen atrakcji.

Pierwszego dnia był spacer Doliną Strążyską, do Wodospadu Siklawica, potem odpoczynek w basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej.

Drugi dzień uczniowie poświęcili na wędrówkę Doliną Kościeliską, Krupówki,  ognisko i dyskotekę.

Trzeci dzień miło upłynął w Niedzicy. Tu było zwiedzanie zamku, wozowni, rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim, podziwianie trójwymiarowego grafitti na zaporze oraz wiele zabawy w Parku miniatur i rozrywki. 

DSCF1012.JPG DSCF1112.JPG


galeria zdjęć

Podziękowania 2015-06-01 10:22:00

Dyrekcja ZSO nr 5 w Tarnowie składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji środowiskowego święta Szkoły, jakim był Piknik.

Szczególne podziękowania składam przewodniczącej Rady Rodziców - pani Monice Mazurek, panu Dyrektorowi Adamowi Kierońskiemu praz paniom: Patrycji Sikorskiej, Magdalenie Szpunar i Beacie Tomaszewskiej.

Adam Wojerz 

Dyrektor ZSO nr 5

Piknik szkolny 2015 2015-05-30 17:34:00

W sobotę, 30 maja b.r. odbył się piknik szkolny promujący zdrowy styl życia. Na uczniów i przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji, m.in:

 • występy artystyczne (taneczne, wokalne, przedstawienie teatralne "Cinderella" w wykonaniu uczniów kl. VI c z kółka teatralnego);
 • "Wojna pokoleń - quiz wiedzy - nauczyciele vs. uczniowie; 
 • "Coś na wesoło" - występ Klauna;
 • dogoterapia prowadzona przez p. Adriannę Jeleń;
 • pokaz I pomocy przeprowadzony przez uczennice z VI LO należące do Stowarzyszenia Malta Służba Medyczna;
 • akcja społeczna "Modnie w odblaskach - Bezpiecznie na drodze", którą prowadzi Robert Wardzała - Poseł na Sejm RP;
 • pokaz stylizacji fryzur wykonanych przez instruktorów z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego;
 • konkurs plastyczny "Żyj zdrowo i kolorowo";
 • trening piłki nożnej prowadzony przez trenera Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej - Krzysztofa Paleja;
 • trening piłki nożnej przeprowadził także trener piłkarzy z rocznika 2005 ZKS Unia Tarnów - Łukasz Popiela wraz z zawodnikami "Jaskółek": bramkarzem Karolem Dybowskim, reprezentantem Polski U-18 i U-19 Jakubem Kuzdrą, kapitanem drużyny seniorów Robertem Witkiem oraz Mariuszem Kamińskim;
 • akademia tenisa stołowego oraz mecz z Konstantym Pushkarovem mistrzem Ukrainy, a obecnie zawodnikiem pierwszoligowego zespołu UKS „Villa Verde” Olesno;
 • pokaz i prezentacja motorów przeprowadzony przez Tarnowską Konfederację Motocyklistów „WATAHA” z Tarnowa,
 • strażacki tor przeszkód oraz wieża skrzynkowa przygotowana przez tarnowskich i wojnickich strażaków;
 • Mini Olimpiada dla maluchów;
 • pokaz małych zwierząt domowych;
 • prezentacja multimedialna klas VI "Wycieczka do Warszawy";
 • malowanie twarzy;
 • pokaz carvingu;
 • doradztwo edukacyjno-zawodowe.

Jak co roku można było skorzystać z wielu stoisk serwujących domowe wypieki, bigos, grillowaną kiełbasę, lody i napoje. W trakcie pikniku odbywał się także praktyczny egzamin na kartę rowerową, do którego przystąpiło 19 uczniów klas piątych.

Piknik zakończył się losowaniem atrakcyjnych nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów.

DSC_6255.jpg

DSC_6050.jpg

galeria zdjęć nr 1

galeria zdjęć nr 2

Grono Pedagogiczne, Rodzice oraz Społeczność Uczniowska ZSO nr 5 w Tarnowie składają podziękowanie za wsparcie finansowe Pikniku: p. Marcinowi Długoniowi - firma "Mard", Salonowi Fryzjerskiemu "U Beaty i Kasi", p. Sylwii Kałuckiej - sklep "Freshmarket", p. Zbigniewowi Papiernikowi - firma "PAPITAR", p. Grzegorzowi Niemcowi F.H.U. "Pszczółka" i p. Januszowi Kobyłkiewiczowi - handel obwoźny.

Przychylność oraz wsparcie organizacyjne okazali nam: Ochotnicza Straż Pożarna w Wojniczu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, Przychodnia Weterynaryjna "Na Asnyka", Tarnowska Konfederacja Motocyklistów "Wataha", KS ZKS Unia Tarnów z p. Łukaszem Popielą, p. Krzysztof Palej, p. Robert Wardzała - Poseł na Sejm RP, ks. Paweł Jakób, p. Adrianna Jeleń, mł. bryg. Paweł Mazurek, p. Tomasz Stolarczyk, p. Konstantyn Pushkarov oraz p. Marek Janik, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Dzień Matki w świetlicy szkolnej 2015-06-01 21:17:00

Jak co roku, wychowankowie świetlicy przygotowywali się do obchodów Dnia Matki. Uczniowie wzięli udział w cyklu zajęć wychowawczych mających na celu wzmocnienie więzi rodzinnych (więcej...)

Dyktando językowe 2015-05-27 20:54:00

W dniu 27 maja b.r. odbył się szkolny konkurs języka angielskiego - dyktando językowe dla uczniów klas piątych (więcej...)

Szkolny Konkurs Ekologiczny Eko-test EKOLOG 2015-05-27 21:01:00

25 maja br. odbył się Szkolny Konkurs Ekologiczny Eko–Test EKOLOG, a wiedzę z zakresu ekologii sprawdzali uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych (więcej...)

Wycieczka klas czwartych do Poronina 2015-05-25 20:59:00

W dniach 20-21 maja klasy czwarte pod opieką wychowawczyń - pań G. Klimowicz, D. Sudoł, M. Czuby oraz pani A. Kazany wzięły udział w wycieczce szkolnej.

Nocowaliśmy w przytulnym pensjonacie w Poroninie, który ugościł nas suto zastawionym stołem. Korzystaliśmy z atrakcji basenów termalnych w Szaflarach i kilka godzin spędziliśmy w Parku Rozrywki „Rabkoland”. Mimo początkowych trudności i opóźnienia wyjazdu oraz troszkę ;) niesprzyjającej aury dopisywał nam dobry humor i świetnie się bawiliśmy.

20150521_140424.jpg 20150521_114824.jpg

galeria zdjęć

Zajęcia czytelnicze i biblioterapeutyczne w świetlicy szkolnej 2015-05-24 18:13:00

Maj jest miesiącem książki, bibliotek i czytelnictwa. W związku z tym wychowankowie świetlicy uczestniczyli w różnorodnych zajęciach mających na celu zachęcenie  ich do czytania książek i czasopism oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych (więcej...)

Dzień wszelakich okularów 2015-05-22 10:13:00

21 maja 2015 r. Samorząd Szkolny zorganizował dzień wszelakich okularów. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do zabawy.

Laureaci Małopolskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży TRIADA 2015 2015-05-21 20:23:00

Uczniowie naszej szkoły, Kinga Kwiek z kl. VI c oraz Piotr Łesyk z kl. V a zostali laureatami konkursu plastycznego Małopolskiego Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży TRIADA 2015. Prace swoje wykonali oni pod opieką p. Adrianny Wicher. Gratulujemy!!!

Etap wojewódzki XXXVIII Turnieju BRD 2015-05-17 16:02:00

Dnia 12 maja 2015 r. w Mikluszowicach (w powiecie bocheńskim) odbył się Finał Wojewódzki XXXVIII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza szkołę reprezentowali: Liwia Iwaniec z VI B, Kinga Kwiek z VI C, Michał Szatko z VI B oraz Wiktor Kilian z VI A, zajmując XXII miejsce.

Na wycieczce w Warszawie 2015-05-10 15:03:00

Dni 7 i 8 maja b.r. uczniowie klasy VI b i VI c wraz z wychowawczyniami spędzili w stolicy. 

Pobyt w Warszawie rozpoczęli od obejrzenia zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, przeszli pod Pałac Prezydencki oraz spacerowali ulicami Starego Miasta zwiedzając Rynek, Barbakan, Zamek Królewski oraz Archikatedrę św. Jana. Zobaczyli również pomniki Małego Powstańca i Warszawskiej Syrenki. Następnie wjechali na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki, aby stamtąd podziwiać panoramę miasta. Ostatnim punktem programu pierwszego dnia było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. 

Drugiego dnia najpierw zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, a później ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Stadion Narodowy, a także Łazienki Królewskie.

DSC_5550.jpg

galeria zdjęć

II miejsce w konkursie "Learn and play" 2015-05-06 08:44:00

5 maja 2015 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Zuzanna Wilk z kl. V a, Antonina Krzyształowicz z kl. VI b, Julia Rutka z kl. VI c oraz Tomasz Górski z kl. V a, wzięła udział w konkursie języka angielskiego "Learn and play" dla uczniów szkół podstawowych (więcej...)

Święto Konstytucji 3. Maja 2015-05-05 11:31:00

W dniu 30 kwietnia b.r. uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja. W akademii uczestniczyli uczniowie SP 1 i Gimnazjum nr 1. 

Sukces w konkursie historycznym 2015-05-02 20:24:00

Nasi uczniowie uczestniczyli w VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego „Losy Bliskich i losy Dalekich – życie Polaków  w latach 1914–1989”. 

Maria Stanczykiewicz z kl. 6 B znalazła się  w gronie 16 finalistów etapu wojewódzkiego konkursu, którzy uzyskali co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia (wyniki), zaś Ewa Tokarz z kl. 6 B dostała się do finału ogólnopolskiego konkursu (wyniki). Uczennice napisały prace pod opieką p. Jacka Osmyka.  

Dzień szalonej fryzury 2015-04-29 18:37:00

29 kwietnia b.r. Samorząd Szkolny zorganizował dzień szalonej fryzury. Dziękujemy za włączenie się do zabawy.

VIII Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "Pair Play" 2015-04-29 14:04:00

W dniu 29 kwietnia b.r. w naszej szkole odbyła się VIII edycja konkursu języka angielskiego "PAIR PLAY" dla uczniów klas czwartych.  W tym roku do konkursu zgłosiło się 12 tarnowskich szkół podstawowych.

Uczniowie pracowali w parach, rozwiązując zadania z angielskiego w zakresie czterech sprawności językowych: słuchania, czytania, pisania oraz gramatyki i słownictwa. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały panie Renata Brzezińska, Marta Horodyska, Sylwia Szafarz-Zakrzewska oraz Renata Szmigielska.

W  oczekiwaniu na wyniki nasi goście mogli obejrzeć krótkie przedstawienia w języku angielskim ("Cinderella" oraz "Crazy Story") przygotowane przez uczniów kl. VI c pod kierunkiem p. Renaty Brzezińskiej.

Lista laureatów prezentuje się następująco:

 • miejsce I – Społeczna Szkoła Podstawowa nr 2  - Emilia Głuszak i Antoni  Krężołek
 • miejsce II - Szkoła Podstawowa nr 15 - Natasza Żukowska i Jan Martowicz
 • miejsce III – Szkoła Podstawowa nr 10 – Marcin Węgrzyn i Kacper Kukiełka

Uczniowie naszej szkoły – Bartłomiej Słuja i Mateusz Tokarz z kl. IV b zajęli X miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki, a laureaci także nagrody książkowe. Nagrody zostały ufundowane przez wydawnictwa: Oxford University Press oraz Macmillan.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział oraz wspólną zabawę z językiem angielskim i zapraszamy za rok!

DSC_5063.JPG

galeria zdjęć

III miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Języka Angielskiego 2015-04-23 20:33:00

Drużyna naszej szkoły, w skład której weszły Aleksandra Cygnar z kl. VI a, Milena Pulit z kl. VI b i Ewa Tokarz z kl. VI b zajęła III miejsce w III Międzyszkolnym Turnieju Języka Angielskiego "Let's Celebrate English!" (więcej...)

Konkurs recytatorski "Słodka poezja" 2015-04-23 09:26:00

Dnia 21 kwietnia 2015 roku odbył się w naszej szkole coroczny konkurs recytatorski Słodka poezja organizowany przez p. Joannę Budzik (więcej...)

"Learn and play" - eliminacje szkolne 2015-04-17 21:56:00

W dniu 17 kwietnia 2015 r. przeprowadzone zostały eliminacje szkolne do konkursu "Learn and play", w którym  uczniowie prezentują scenkę o dowolnej tematyce w języku angielskim (więcej...)

I miejsce w Miejskim Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2015-04-20 20:53:00

Drużyna naszej szkoły w składzie: Liwia Iwaniec z kl. VI B,  Kinga Kwiek z kl. VI C, Wiktor Kilian z kl. VI A oraz Michał Szatko z kl. VI B zajęła I miejsce w Miejskim Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i awansowała do finału wojewódzkiego. Jest to powtórka sukcesu z ubiegłego roku.

Turniej odbył się 16 kwietnia br. i obejmował wiedzę teoretyczną z zakresu przepisów ruchu drogowego, test ze skrzyżowań oraz jazdę po po torze przeszkód. Uczniowie przygotowywali się pod opieka p. Adama Kierońskiego.

Finał wojewódzki odbędzie się 12 maja 2015 r. w Mikluszowicach w powiecie bocheńskim.

Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki 2015-04-17 22:03:00

Nasza Szkoła otrzymała certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki za udział w kampanii "Wszystkie kolory świata".

DSCN8369a.jpg

Dzień kraciastej koszuli 2015-04-10 18:39:00

9 kwietnia b.r. Samorząd Szkolny zorganizował dzień kraciastej koszuli. 

Konkurs na tekst hymnu Szkoły 2015-04-08 17:30:00

Samorząd Szkolny ogłasza konkurs na słowa do hymnu naszej szkoły. Tekst powinien zawierać trzy zwrotki i refren. Autorami mogą być maksymalnie 2 osoby. Propozycje prosimy przynosić do p. Renaty Brzezińskiej lub swojego wychowawcy do dnia 30 kwietnia 2015 r. Patronat nad konkursem objął Pan Dyrektor ZSO nr 5, Adam Wojerz.

Sprawdzian szóstoklasisty 2015 2015-04-01 18:49:00

Sprawdzian szóstoklasisty już za nami. W dniu 1 kwietnia napisało go 79 uczniów naszej szkoły. Po raz pierwszy był to sprawdzian składający się z dwóch części - z języka polskiego i matematyki (na jej wykonanie mieli 80 minut) oraz z języka angielskiego (45 minut). Pomiędzy jedną częścią a drugą była przerwa, podczas której uczniowie mogli zrelaksować się i posilić, korzystając z poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Życzymy jak najlepszych wyników!!!

DSC_4494.JPG

galeria zdjęć

Uroczystość Wielkanocna 2015-04-02 16:23:00

Dnia 31 marca b.r. wzięliśmy udział w Uroczystości Wielkanocnej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy V b i V c pod kierunkiem katechetów, a o oprawę muzyczną zatroszczyła się schola szkolna.

Konkurs ortograficzny 2015-03-31 21:08:00

Dnia 30 marca 2015 roku odbył się w naszej szkole drugi etap konkursu ortograficznego, w którym udział wzięli najlepsi znawcy ortografii z każdej z klas (więcej...)

Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - eliminacje szkolne 2015-03-26 15:15:00

W dniu 26 marca przeprowadzone zostały eliminacje szkolne do III Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Let's Celebrate English! (więcej...)

Wycieczka klas I a i I d do Zalipia 2015-03-26 14:43:00

W dniu 24 marca b.r. uczniowie klas I a i I c pod opieką wychowawczyń wybrali się na wycieczkę do Zalipia – wsi słynącej z malowanych chat. Uczestniczyli tam w warsztatach plastycznych, podczas których dekorowali pisanki i wykonywali palmy wielkanocne, a następnie zwiedzali Zagrodę Felicji Curyłowej – wybitnej malarki zalipiańskiej. Po muzeum oprowadzała ich wnuczka artystki.

IMG_1277.JPG IMG_1300.JPG

galeria zdjęć

Eliminacje szkolne do konkursu języka angielskiego "PAIR PLAY" 2015-03-24 19:11:00

W dniu 24 marca b.r. odbyły się eliminacje szkolne do konkursu języka angielskiego "PAIR PLAY" dla uczniów klas czwartych (więcej...)

Wielkanocna Zbiórka Żywności 2015-03-22 19:34:00

W dniach od 20 do 22 marca b.r. w 2 500 sklepach spożywczych w całej Polsce prowadzona była Wielkanocna Zbiórka Żywności. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny stali się wolontariuszami Banków Żywności, tym razem zbierając produkty w supermarkecie "Biedronka".

Podarowane zakupy takie jak mąka, olej, przetwory mięsne, warzywne i owocowe oraz słodycze trafiają do magazynów Banków Żywności, gdzie zostaną posortowane, zważone i policzone przez wolontariuszy. Następnie Bank Żywności przekaże artykuły spożywcze lokalnym organizacjom społecznym. 

Żywność ta trafi do: hospicjów, domów samotnej matki, schronisk dla ofiar przemocy, noclegowni dla bezdomnych, jadłodajni dla ubogich, domów dziecka i świetlic środowiskowych. Z pomocy żywnościowej na święta skorzystają rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne oraz żyjące w ubóstwie. 

Kangur Matematyczny 2015-03-21 19:47:00

W czwartek 19 marca b.r., odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY” dla klas II-VI. Uczestniczyło w nim 91 uczniów.

Międzyszkolny konkurs wiedzy o siostrze Faustynie Kowalskiej 2015-03-20 19:41:00

Katecheci zapraszają uczniów do wzięcia udziału w międzyszkolnym konkursie wiedzy o siostrze Faustynie Kowalskiej (więcej...)

Wiosna tuż, tuż... 2015-03-18 16:29:00

W powietrzu czujemy zbliżającą się WIOSNĘ. Zauważyliście, że w ogródkach pojawiły się pierwsze kwiatki – przebiśniegi, krokusy. Bardzo szybko w tym roku cieszą nasze oczy. To znak, że WIOSNA tuż, tuż! U nas w świetlicy też kwieciście i kolorowo!!! Zobaczcie sami…

Rekolekcje wielkopostne 2015-03-17 20:50:00

W dniach 16-18 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych w parafii Św. Rodziny w Tarnowie. Nauki wygłosił ks. Paweł Cyz COr

Projekt "Bezpieczny dom" 2015-03-17 20:38:00

W piątek 13 marca klasa III C wraz z wychowawczynią Małgorzatą Fal udała się do Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie mieszczącej się przy ulicy Klikowskiej. W czasie pobytu uczniowie uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu ''Bezpieczny Dom'' realizowanego przez KM PSP Tarnów. Następnie zapoznali się ze strojami pracowników straży pożarnej i obejrzeli wozy strażackie wraz z ich wyposażeniem. Wszyscy z zaciekawieniem przysłuchiwali się jak ciężka i odpowiedzialna jest praca strażaka. Na koniec uczniowie zostali obdarowani drobnymi upominkami i z uśmiechem powrócili do szkoły.

Wyniki konkursu na laleczkę UNICEF 2015-03-12 16:47:00

W marcu br. rozstrzygnięty został konkurs na laleczkę UNICEF. Laleczki te uczniowie wykonywali  w ramach projektu "Wszystkie Kolory Świata". Laureaci konkursu:

 • I miejsce – Julia Sapeta kl. V a
 • II miejsce: Wiktoria Maciaś kl. IV c, Oliwia Baran kl. IV c, Aleksandra Sieniawska kl. IV a, Oliwia Dulian kl. V b, Antonina Krzyształowicz kl. VI b, Michał Nalepka kl. VI b, Ewa Tokarz kl. VI b
 • wyróżnienia: Kamila Stach kl. IV a, Dominika Mrowiec kl. VI b, Magdalena Kłósek kl. VI b, Kacper Bogusz kl. VI c, Aleksandra Duran kl. V c, Igor Kubiś kl. VI b, Sylwia Kula kl. V b, Michał Wzorek kl. IV b, Radosław Wałaszek kl. V b, Kinga Bogusz kl. IV a.DSC08191.JPG

Konkursy języka angielskiego dla klas IV-VI 2015-03-07 10:00:00

Nauczyciele języka angielskiego zapraszają uczniów klas IV-VI do wzięcia udziału w konkursach językowych.  (więcej...)

Akcja plakatowa dla klas II 2015-03-07 09:22:00

Pedagog szkolny, p. Patrycja Sikorska zaprasza uczniów klas drugich do wzięcia udziału w akcji plakatowej. Regulamin do pobrania.

Finały konkursów "Matematyczny Czar Par" i "Humanistyczne Duety" 2015-03-04 20:50:00

W dniu 4 marca b.r. nasza szkoła była gospodarzem finałów miejskich dwóch konkursów - "Matematyczny Czar Par" oraz "Humanistyczne Duety". Konkurs matematyczny dla uczniów klas drugich zorganizowany został już po raz trzynasty, zaś humanistyczny, w którym startowali trzecioklasiści, po raz siódmy.

"Matematyczny Czar Par"

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 37 par z prawie wszystkich szkół Miasta Tarnowa.

 • I miejsce  SP 1  - Natalia Budzik, Michał Jaworski z kl. II b
 • II miejsce SP 17 - Adam Gruszka, Maciej Szczepański 
 • III miejsce SP3  -  Brtłomiej Miłkoś , Dominik Bęben

"Humanistyczne Duety"

„Humanistyczne Duety” to konkurs, który pozwala sprawdzić wiedzę z zakresu gramatyki i ortografii języka polskiego, ale również umiejętności współdziałania - zawodnicy bowiem rozwiązują zadania w parach. W tym roku w konkursie wzięło udział pięćdziesięciu ośmiu uczniów, z dwunastu tarnowskich szkół podstawowych. 

Najlepiej i najszybciej zadania rozwiązali, zdobywając tym samym I miejsce, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 - Olivia Popko i Damian Waleń. Drugie miejsce - uczniowie naszej szkoły  Natalia Wójcik i Jakub Liro z kl. III b, a trzecie - Karolina Zając i Gabriela Kopeć SP nr 3.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody. Konkurs zorganizowali nauczyciele: Agnieszka Gacoń-Tańska, Magdalena Kossoń Agnieszka Świątek, Anna Urban i Wioletta Ruszczyńska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom i zapraszamy za rok!

Menu
Naklejki
  Szkoła z Klasą  Pajacyk