Szukaj

e-dziennik

Hoffmanowa logo
Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Klementyny Hoffmanowej
w Tarnowie
ul.Reymonta, 33-100 Tarnów
Tel.(014) 636-37-40

Copyright: Tworzenie stron www
SystemArt
 

Projekt "Wszystkie Kolory Świata" 2015-01-26 18:14:00

Każdego roku podstawowe szczepienia ratują życie prawie 3 milionów dzieci na świecie. Wystarczy zaszczepić dziecko, by było ono chronione przed tragicznymi skutkami takich chorób jak: gruźlica, odra, tężec, polio czy zwyczajna biegunka.

Uczniowie naszej szkoły w oparciu o wykrój wysłany przez UNICEF, przygotowali swoje własne laleczki, które ubiorem odpowiadają kulturze kraju, który wcześniej wybrali. 

6 lutego 2015 r. zostanie zorganizowany „Dzień Wszystkich Kolorów Świata”- Wystawa laleczek w szkole.

Na ten dzień uczniowie i nauczyciele mogą ubrać się w sposób charakterystyczny dla dowolnego kraju, dowolnej części świata.

Jednocześnie każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie prawdziwemu dziecku z Sudanu Południowego przekazując na ten cel darowiznę (min. 10 zł lub 5 zł).

Wystawa odbędzie się w godz. 9.30 – 11.40 – na parterze Szkoły, a zakupu wybranych (zarezerwowanych) laleczek można będzie dokonywać podczas długiej przerwy 11.20 – 11.40.

PAMIĘTAJMY!!!

Sudan Południowy jest jednym z krajów, w których wciąż umierają dzieci.

OKBDI 2015-01-21 22:45:00

Przystąpiliśmy do: 

logo_okbdi_tekst_rgb.jpg

DBI 2015 2015-01-15 21:49:00

banner_dbi2015a.png

Co to jest DBI

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

DBI w Polsce i na świecie

10 lutego 2015 r. już po raz 11 w Polsce obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznych obchodów „Razem tworzymy lepszy Internet” (“Let’s create a better Internet together”)

DBI w naszej szkole

Od kilku lat uczestniczymy w obchodach DBI, koordynatorem szkolnych obchodów jest p.Andżelika Pach 

Podczas tegorocznych obchodów chcemy podkreślić fakt, iż każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

Dlatego dla dzieci przygotowaliśmy:

klasy I - Lekcja z wykorzystaniem kursu na platformie fdn  "Poznaj bezpieczny Internet"- 3 stopnie wtajemniczenia,

klasy II - zdobycie  kolejnych (pozostałych) stopni wtajemniczenia w kursie "Poznaj bezpieczny Internet",

klasy III - wykorzystanie scenariusza "Zuźka i Tunio poznają Internet",

klasy IV – kurs e-learningowy " Bezpieczna przygoda w Internecie",

klasy V – kurs e-learningowy "Gdzie jest Mimi",

klasy VI - Debata nt. "Netykiety – ograniczenie czy zabezpieczenie" - przygotowanie

projektu, prezentacji z wykorzystaniem PREZI z proponowanymi przez uczniów zasadami

oraz kurs „Dbaj o fejs”.

Zapraszamy również do udziału w konkursach 

więcej informacji znajdziesz tutaj.

Dla Rodziców:

kliknij

Konkurs plastyczny "Portret moich Dziadków" 2015-01-24 08:25:00

Dnia 21 stycznia 2015 r. w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Portret moich dziadków”. Dzieci wykonały piękne i pomysłowe portrety (więcej...)

Kolędnicy misyjni 2014 2015-01-21 14:43:00

Po raz dwudziesty drugi mali kolędnicy opowiadali  o losie swoich rówieśników z krajów  misyjnych. W kolędowaniu, na terenie naszej parafii, wzięło udział piętnaście grup kolędniczych. Z naszej szkoły kolędowało dziesięć grup. Kolędowanie odbywało się między 26 a 30 grudnia 2014 r. pod opieką rodziców i katechetów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Wszystkim dziękujemy za pomoc!

W tym roku zebranymi ofiarami kolędnicy wsparli projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Kazachstanu, Republiki Konga oraz Indii w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Kolejny raz kolędnicy będą mogli pomóc szpitalowi im. bł. Jana Beyzyma w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej. Szpital prowadzony przez diecezję tarnowską posiada 50 łóżek dla chorych, blok operacyjny, salę porodową i aptekę. Każdego roku przyjmowanych jest około 4,5 tys. pacjentów, z których hospitalizowanych jest ponad 2 tys. Więcej niż połowę pacjentów stanowią dzieci w wieku do 5 lat. Leczone są tam także dzieci z ciężkim niedożywieniem. Liczba niedożywionych dzieci w 2014 r. wzrosła czterokrotnie, dlatego też konieczna jest pomoc, aby je leczyć i ratować od pewnej śmierci.

Zebrane pieniądze pomogą też w prowadzeniu przedszkola, dożywaniu dzieci w świetlicy środowiskowej w Republice Środkowoafrykańskiej.

Tarnowska misjonarka Ewa Gawin, pracująca w Kamerunie, chciałaby dokończyć budowę szkoły dla głuchoniemych. Natomiast pracujący w Republice Konga ks. Bogdan Piotrowski ma w planach rozbudowanie szkoły przy parafii w Brazzaville. Ponadto, chciałby zorganizować dożywianie oraz formację dzieci i młodzieży.

Po zakończeniu kolędowania młodzi kolędnicy - wśród nich także grupy kolędnicze z naszej szkoły - przyjechali na wspólne spotkanie, które odbyło się 10 stycznia 2015 r., w parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Dobrej k. Limanowej. Było to XVII Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. 

Pomóżmy Sebastianowi! 2014-11-07 18:51:00

Sebastian Moskal jest absolwentem naszej szkoły, którego dotknęła choroba nowotworowa. Ponieważ leczenie jest bardzo kosztowne, zwraca się on z prośbą o wsparcie finansowe w celu pokrycia kosztów leczenia. Liczy się każda złotówka.

Instrukcja pierwszego logowania oraz odzyskania hasła do e-dziennika. 2012-10-01 16:08:00

Aby pobrać Instrukcję pierwszego logowania do e-dziennika dla rodzica lub ucznia należy kliknąć tutaj.

Uroczystość Bożonarodzeniowa 2014-12-19 16:15:00

Dzień 19 grudnia upłynął w świątecznej atmosferze. Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami już rano spotkali się w sali gimnastycznej na wspólnym kolędowaniu. Każda klasa prezentowała wybraną kolędę lub pastorałkę.

P1011962.JPG

galeria zdjęć

Uczniowie klas starszych najpierw zebrali się w swoich salach na Wigiliach klasowych, aby złożyć sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem oraz zasiąść do świątecznego stołu. Następnie klasy V i VI wzięły udział w dorocznym konkursie kolęd zorganizowanym przez Gimnazjum nr 1. Poziom konkursu był w tym roku wyjątkowo wysoki. W kategorii szkoły podstawowej zwyciężyła klasa VI c.

Po konkursie kolęd wszyscy uczniowie i nauczyciele ZSO nr 5 obejrzeli barwne przedstawienie o Bożym Narodzeniu przygotowane przez klasę VI b oraz uczniów klas V b i V c pod kierunkiem p. Karoliny Bąk. Uroczystość ubogacił występ scholi szkolnej z p. Małgorzatą Jaśkowiec, p. Joanną Stępień i ks. Mikołajem Żebrowskim.

Po Jasełkach Pan Dyrektor Adam Wojerz wręczył nagrody  dyplomy laureatom konkursu kolęd oraz innych konkursów o tematyce świątecznej - na eko-choinkę oraz "Letter to Santa Claus".

Na koniec Pan Dyrektor złożył wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzenia wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

DSC_3517.JPG

galeria zdjęć

Spotkanie opłatkowe 2014-12-18 21:15:00

W dniu 18 grudnia br. czynni i emerytowani nauczyciele, pracownicy szkoły i przedstawiciele Rady Rodziców spotkali się na wspólnej Wigilii. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie wprowadzające zebranych w tematykę Bożego Narodzenia. Zostało ono przygotowane przez uczniów klas: VI b, V b i V c pod kierunkiem p. Karoliny Bąk. Oprawę muzyczną zapewniła schola szkolna z p. Małgorzatą Jaśkowiec i p. Joanną Stępień. 

Po przeczytaniu fragmentu z Pisma Świętego ks. Mikołaj Żebrowski, a następnie Pan Dyrektor Adam Wojerz złożyli wszystkim serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne. Spotkanie przy świątecznym stole było okazją do rozmów i wspomnień.

Wystawa szopek 2014-12-17 15:38:00

Przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas IV-VI w ramach zajęć plastycznych wykonywali szopki. Oto efekty ich pracy:

Dzień dresu 2014-12-22 11:25:00

18 grudnia b.r. Samorząd Szkolny zorganizował dzień dresu. Wszyscy chętni do włączenia się do zabawy mieli w tym dniu ubrać się w dres. Najwięcej uczniów w dresie było w klasie III c.

Konkurs Polanglo "Kartka świąteczna" 2014-11-24 18:23:00

W grudniu b.r. uczniowie klas 1-6 mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym na najładniejszą kartkę świąteczną. Organizatorem konkursu jest Polanglo. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem - udział wzięło w nim 24 uczniów naszej szkoły. Najlepsze prace z poszczególnych klas zostały zgłoszone do konkursu na stronie Polanglo.

W dniach 12 – 30 stycznia 2015 na stronie http://konkursy.polanglo.pl można głosować na prace, które najbardziej Wam się podobają. Głosowanie odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 0-3 oraz 4-6). Nagrodzone zostaną trzy kartki z każdej grup konkursowych z najwyższą liczbą głosów.

Nagrody:

 • dla ucznia, który zajął pierwsze miejsce oraz dla jego nauczyciela – TABLET
 • dla wszystkich uczniów z klasy zwycięzcy – odblaskowe kamizelki, nagrody książkowe oraz puzzle
 • o dla klasy ucznia, który zajął drugie i trzecie miejsce – nagrody książkowe oraz puzzle

Ogłoszenie wyników: 4 lutego 2015 na stronie http://konkursy.polanglo.pl oraz www.polanglo.pl

Warsztaty ozdób i kart świątecznych 2014-12-09 20:01:00

11 i 18 grudnia b.r. w gimnazjum odbyły się warsztaty decoupage'u "Świąteczna bombka", podczas których uczniowie mieli okazję stworzenia własnych ozdób świątecznych.  

Lekcja muzyki 2014-12-11 19:16:00

W dniu 11 grudnia uczniowie klas I-III wzięli udział w kolejnym "Spotkaniu z muzyką".

Kiermasz kartek bożonarodzeniowych w świetlicy szkolnej 2014-12-14 14:12:00

W dniu 8 grudnia 2014 roku świetlica szkolna zorganizowała kiermasz kartek świątecznych wykonanych przez wychowanków świetlicy (więcej...)

Akcja plakatowa dla klas III i IV 2014-12-08 18:50:00

Pedagog szkolny, p. Patrycja Sikorska zaprasza uczniów klas trzecich i czwartych do wzięcia udziału w akcji plakatowej. Regulamin do pobrania.

Mikołaj w szkole 2014-12-06 15:22:00

W dniu 5 grudnia do naszej szkoły przybył szczególny gość, Święty Mikołaj. Zarówno dzieci, jak i nauczyciele bardzo ucieszyli się ze spotkania ze Świętym.

IMG_20141205_111923.jpg

galeria zdjęć

Zgodnie z tradycją uczniowie starszych klas obdarowywali się upominkami.

galeria zdjęć

Towarzyski mecz piłki siatkowej "Sport przeciwko przemocy" 2014-12-01 17:40:00

28 listopada zorganizowany został mecz piłki siatkowej między: „drużyną żeńską – zawodniczki UKS Jedynka” a „męską drużyną – nauczyciele i służby mundurowe” (zaproszeni goście). Rozgrywki siatkarskie były zakończeniem Kampanii „Biała Wstążka”, której głównym założeniem jest sprzeciw dotyczący stosowania przemocy (zwłaszcza w aspekcie rodzinnym), a także łamania podstawowych praw człowieka.                

Zaproszeni goście spotkali się z gorącym i entuzjastycznym dopingiem uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz nauczycieli. Chociaż mecz miał charakter towarzyski i symboliczny, to nie zabrakło wrażeń czy emocji typowych dla rywalizacji sportowej. A to za sprawą poziomu gry i ogólnej atmosfery stworzonej przez zawodników, kibiców i organizatorów. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla mężczyzn (25-23, 25-22, 22-25), jednak najważniejsza była dobra zabawa i przesłanie „Sport przeciwko przemocy”.

Szczególne podziękowania należą się zawodnikom i ich opiekunom:

UKS Jedynka – trener p. Beata Wyroba

 1. Weronika Wyroba
 2. Magdalena Kosałka
 3. Katarzyna Mleczko
 4. Natalia Cieśla
 5. Karolina Walasek
 6. Natalia Rak
 7. Karolina Mucha
 8. Patrycja Kara
 9. Daria Starzyk
 10.  Natalia Rej
 11. Justyna Molczyk

Drużyna męska – kierownik młodszy brygadier Straży Pożarnej p. Paweł Mazurek

 1. Tomasz Opiła – Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej
 2. Radosław Kłósek - Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej
 3. Rafał Knap – Służba Więzienna
 4. Stanisław Kosałka – Komenda Miejska Policji
 5. Krzysztof Molczyk (z-ca dyrektora ZSO nr 5)
 6. Krzysztof Leśniak (nauczyciel ZSO nr 5)
 7. Robert Pociecha (nauczyciel ZSO nr 5)
 8. GOŚĆ SPECJALNY – ADAM WOJERZ (DYREKTOR ZSO NR 5).

DSC08088.JPG

galeria zdjęć

Andrzejki w naszej szkole 2014-11-26 19:35:00

Ostatni tydzień listopada upłynął pod znakiem zabaw andrzejkowych.

Uczniowie klasy III C uczestniczyli w klasowej zabawie, podczas której poznali staropolskie zwyczaje i wróżby związane z obchodami Andrzejek. Był również czas na malowanie twarzy, tańce przy muzyce, zabawy z chustą animacyjną, wyścigi w workach i grę w kręgle, a także słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim dopisywał dobry humor, ponieważ każdy miał nadzieję, że dobre wróżby wkrótce się spełnią.

IMG_1236.jpg

galeria zdjęć

Uczniowie klas IV-VI mieli swoje dyskoteki andrzejkowe. Tak bawiły się klasy VI b i VI c:

DSC_3131.JPG

galeria zdjęć

W  dniu 28 listopada Samorząd Szkolny zorganizował wróżby dla klas I-VI. Uczniowie mogli poznać imiona swoich wybranek i wybranków, swój przyszły zawód oraz jak powiedzie im się w życiu.

IMG_20141128_101223.jpg IMG_20141128_101337.jpg

Czerwony dzień 2014-12-02 19:56:00

27 listopada b.r. był kolejnym kolorowym dniem. Tym razem, aby przyłączyć się do zabawy należało ubrać się na czerwono. Zwyciężyła klasa III c.

Próbny sprawdzian szóstoklasisty 2014-11-28 19:07:00

W dniu 26 listopada b.r. uczniowie klas VI napisali pierwszy próbny sprawdzian. Był on przygotowany przez wydawnictwo Nowa Era. Warto dodać, że w tym roku szkolnym szóstoklasiści przystąpią do sprawdzianu w nowej formule - składał się on będzie z dwóch części: języka polskiego i matematyki (80 minut) oraz języka angielskiego (45 minut).

Kolejny próbny sprawdzian, tym razem przygotowany przez OKE już 17 grudnia.

Ślubowanie pierwszoklasistów 2014-11-22 11:08:00

Tego roku Święto Patronki Szkoły pierwszoklasiści przeżyli w szczególny sposób, zostali bowiem oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klementyny Hoffmanowej w Tarnowie.

Po występie przygotowanym pierwszaków (pod kierunkiem wychowawców: p. Magdaleny Kossoń, p. Marty Starzyk, p. Wioletty Ruszczyńskiej i p. Agaty Żmudy) wspomaganych przez uczniów z teatrzyku szkolnego "Momo" (prowadzonego przez panie: Joannę Budzik i Magdalenę Kossoń) i złożeniu uroczystego ślubowania na sztandar szkoły Pan Dyrektor Adam Wojerz dokonał aktu pasowania na ucznia. Każdy pierwszoklasista otrzymał też dyplom i słodki upominek. 

Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce!

DSC_2997.jpg

(galeria zdjęć)

Święto Patronki Szkoły 2014-11-21 15:15:00

Dnia 21 listopada obchodziliśmy Święto Patronki Szkoły. Po uroczystej Mszy Św. w Kościele xx. Misjonarzy odprawionej przez ks. Bogusława Srokę wzięliśmy udział w akademii przygotowanej przez uczniów klasy IV a pod kierunkiem p. Grażyny Klimowicz. Oprawę muzyczną akademii stanowiły utwory w wykonaniu chóru szkolnego "Allegretto", zaś oprawę muzyczną Mszy Św. przygotowała Schola Szkolna z p. Małgorzatą Jaśkowiec, p. Joanną Stępień, ks. Mikołajem Żebrowskim i ks. Pawłem Jakóbem.

Pan Dyrektor Adam Wojerz wręczył także nagrody laureatom konkursu wiedzy na temat Klementyny Hoffmanowej.

Jesień w świetlicy 2014-11-18 19:41:00

Jak co roku przyszła do nas jesień – piękna, słoneczna i kolorowa. Wychowankowie świetlicy mieli możliwość uczestniczenia w różnorodnych zajęciach o tematyce jesiennej (więcej...)

"Blogerka" - spektakl profilaktyczny 2014-11-14 19:33:00

Kolejny raz naszą szkołę odwiedzili aktorzy  z Impresariatu Artystycznego „Inspiracja” (Kraków). Dnia 13.11.2014 r. uczniowie klas IV – VI mieli okazję uczestniczyć w spektaklu profilaktycznym pt. „Blogerka”. Tematem przewodnim jest przemoc rówieśnicza i brutalizacja świata, w którym dorasta młodzież. Przedstawiane treści dostosowane zostały do wieku i możliwości poznawczych uczniów, a podsumowaniem była prelekcja dotycząca zagadnienia przemocy.

Warsztaty przyrodnicze dla klas szóstych 2014-11-14 19:09:00

W dniu 13 listopada uczniowie kl. VI A, B i C wzięli udział w warsztatach przyrodniczych, przygotowanych przez Małopolskie Towarzystwo Ornitologiczne. Tematem zajęć była ochrona ptaków i nietoperzy, zasiedlających budynki w mieście. Spotkanie trwało dwie godziny lekcyjne.

Na pierwszej uczniowie oglądali zdjęcia ptaków i latających ssaków, poznawali ich zwyczaje, mieli również okazję zobaczyć drewniane budki, które zasiedlają te kręgowce i wskazywali różnice w ich budowie. Dowiedzieli się także jak termomodernizacja budynku wpływa na życie tych zwierząt.

Na drugiej lekcji dzieci ruszyły wraz z chiropterologami w teren i podczas spaceru wokół szkoły szukały „mieszkań” nietoperzy. Do obserwacji przydały się lornetki oraz specjalistyczna luneta.

Kampania "Biała Wstążka" 2014-11-07 19:10:00

Nasza szkoła weźmie udział  w obchodach Kampanii „Biała Wstążka”, pragnąc w ten sposób przyłączyć się do  sprzeciwu dotyczącego stosowania przemocy i łamania podstawowych praw człowieka. Planowane działania (24.11 – 28.11.2014 r.):

 1. Rozstrzygnięcie konkursu „Agresja i przemoc to najgorsza droga” realizowanego w ramach szerszego projektu – akcja plakatowa „PROFILAKTYKA”.
 2. Przeprowadzenie przez pedagoga lub psychologa szkolnego zajęć wychowawczo - profilaktycznych dla uczniów klas V i VI „Psychologiczne i społeczne skutki przemocy”.
 3. Zakończenie Kampanii 28.11.2014 r. : TOWARZYSKI MECZ PIŁKI SIATKOWEJ „SPORT PRZECIWKO PRZEMOCY”  - rozgrywki siatkarskie między drużynami: „kobiety – nauczyciele”, „mężczyźni – nauczyciele”, „służby mundurowe” (zaproszeni goście współpracujący ze szkołą lub rodzice uczniów).

Święto Niepodległości 2014-11-07 18:00:00

W dniu 7 listopada uczciliśmy 96. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie przygotowane przez przedszkolaków,

natomiast uczniowie klas IV-VI i Gimnazjum wzięli udział w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klasy II a integracyjnej pod kierunkiem p. Marzeny Żmudy. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny "Allegretto" prowadzony przez p. Joannę Stępień.

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego 2014-11-10 11:33:00

W dniu 6 listopada b.r. odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział 22 uczniów klas IV-VI.

Do etapu rejonowego zakwalifikowały się dwie uczennice: Anna Rudzińska z kl. VI c i Iga Grabowska z kl. VI b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Koła przedmiotowe dla szóstoklasistów 2014-11-06 14:30:00

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów klas szóstych do wzięcia udziału w kołach przedmiotowych na terenie Gimnazjum nr 1. Harmonogram zajęć do pobrania.

PZU - warunki ubezpieczenia dzieci na rok szk. 2014/2015 2014-11-05 15:45:00

Aby zapoznać się z warunkami ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dzieci i młodzieży szkolnej na rok szkolny 2014/2015, należy kliknąć tutaj.

W celu zgłoszenia szkody należy skontaktować się  z infolinią PZU: 801 102 102 lub skorzystać z formularza zgłoszenia szkody zamieszczonym na stronie:

http://www.pzu.pl/szkody-i-roszczenia

 Przy zgłaszaniu szkody wystarczy podać nr polisy NNW: HKA10611156.

Pomarańczowy dzień 2014-11-06 13:16:00

Samorząd Szkolny ogłosił 30 października kolejnym "kolorowym dniem". Tym razem w ubiorze uczniów i nauczycieli dominował kolor pomarańczowy. Najwięcej uczniów ubranych na pomarańczowo było w klasie II c.

Małopolski Konkurs Humanistyczny 2014-11-26 20:23:00

24 października 2014 odbył się etap szkolny Małopolskiego Konkursu Humanistycznego, w którym startowało 12 uczniów z klas V i VI. Gratulujemy odwagi! Konkurs był bardzo trudny.

Do etapu rejonowego zakwalifikowały się trzy uczennice pani Joanny Budzik: Iga Grabowska, Marysia Stanczykiewicz i Ewa Tokarz – wszystkie z klasy VI b. POWODZENIA!

Ognisko "Pod jabłoniami" 2014-10-31 18:36:00

Uczniowie klas: 4a, 4b, 4c i 5c wraz z wychowawcami uczestniczyli w ognisku na campingu "Pod jabłoniami". Mimo trochę chłodnej aury atmosfera była gorąca. Było pieczenie kiełbasek, chleba, jabłek, a nawet ziemniaków. Nie zabrakło też czasu na gry i zabawy. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

20141029_122511.jpg

galeria zdjęć

Projekty badawcze 2014-10-24 19:06:00

W listopadzie b.r. w Szkole Podstawowej nr 1 zostaną zrealizowane dwa projekty:

 • „Zdrowie tarnowianina”, w ramach którego zostanie przeprowadzone badanie stanu odżywienia, postawy ciała i poziomu sprawności motorycznej oraz na udział dziecka w zajęciach z zasad zdrowego odżywiania. Jest to program skierowany do uczniów Szkół Podstawowych miasta Tarnowa, a realizowany przez Instytut Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa. Celem badań jest określenie częstości występowania nadmiernej masy ciała i związanych nią zaburzeń metabolicznych. Podjęte w ramach projektu działania będą ukierunkowane na profilaktykę otyłości i wad postawy oraz na wypracowanie u dzieci nawyków prozdrowotnych.
 • Projekt badawczy „Umiejętności fonologiczne uczniów klas pierwszych w szkołach podstawowych w Tarnowie” realizowany we współpracy z Małopolską Wyższą Szkołą Ekonomiczną w Tarnowie. Celem badań jest dostarczenie informacji na temat stopnia opanowania umiejętności takich jak podział wyrazów na sylaby oraz głoski, następnie ich synteza, identyfikacja rymów i aliteracji wśród dzieci 6-letnich i 7-letnich. Badanie odbędzie się w szkole podczas trwania zajęć dydaktycznych.

Pogadanki profilaktyczne dla klas I-III 2014-10-28 18:28:00

W dniu 23 października 2014 r. w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie dla uczniów niektórych klas I - III z panem Grzegorzem Krupą (funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie - dzielnicowy) pod szerokim hasłem „Bezpieczeństwo”.

Głównym celem pogadanek było podkreślenie wagi zasad społecznych, szkolnych oraz przepisów prawnych, a także uwrażliwienie dzieci na bezpieczeństwo swoje i kolegów. Spotkania uczniów z panem dzielnicowym były też okazją do przypomnienia ważnych informacji i stanowiły źródło praktycznych porad z zakresu profilaktyki (bezpieczeństwo w szkole i poza szkołą).

Istotnym atutem tych spotkań była możliwość zadawania pytań, co nasi uczniowie (zwłaszcza najmłodsi) w pełni wykorzystali. Pojawiło się też wiele interesujących spostrzeżeń i refleksji młodych ludzi na temat przestrzegania przepisów oraz postaw dorosłych. Podsumowując: było to bardzo pouczające spotkanie dla obu stron.

Konkurs plastyczny "JESIENNY WIDOK" - wyniki 2014-10-21 19:46:00

Nie ma tygodnia, żeby w świetlicy szkolnej nie działo się coś ciekawego.... Dzieci uczą się, bawią i odpoczywają. Ciekawą formą, która łączy wszystkie te funkcje są konkursy plastyczne.

Jednym z konkursów, w którym wzięły udział dzieci uczęszczające do świetlicy był konkurs: "Jesienny widok" (więcej...)

Różaniec to skarb, który trzeba odkryć 2014-11-25 19:35:00

W październiku uczniowie naszej szkoły ze swoimi katechetami przygotowywali krótkie rozważania, do poszczególnych Tajemnic Różańcowych w parafii Świętej Rodziny.

Koncert zespołu Kapela.N 2014-10-20 18:02:00

20 października b.r. już po raz drugi gościliśmy w naszej szkole  zespół Kapela.N. Zespół tworzą Księża Misjonarze pracujący w różnych polskich parafiach działający w Grupie Młodzieżowo-Powołaniowej (ks. Andrzej Gieroń - lider zespołu pochodzący z naszej parafii, ks. Piotr Klimczak, ks. Jacek Piotrowski oraz ks. Paweł Jakób, który w ubiegłym roku pracował w naszej szkole).

Koncert obejrzeli uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum. Celem tej imprezy oprócz dobrej zabawy była ewangelizacja - otwarcie oczu młodych ludzi na działanie Boga w ich życiu.

Zespołowi dziękujemy za obecność i życzymy, aby ich misja przynosiła Dobre Owoce.

Dzień Papieski w świetlicy szkolnej 2014-10-20 20:49:00

W związku z obchodzonym Dniem Papieskim w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia poświęcone papieżowi Janowi Pawłowi  II (więcej...)

Akcja plakatowa dla klas VI 2014-10-19 17:32:00

Pedagog szkolny, p. Patrycja Sikorska zaprasza uczniów klas szóstych do wzięcia udziału w akcji plakatowej. Regulamin do pobrania.

Odznaczenia dla nauczycieli 2014-10-16 19:31:00

W dniu 16 października b.r. w Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas którego zasłużonym pracownikom oświaty zostały wręczone odznaczenia i nagrody. Wśród wyróżnionych byli także nauczyciele naszej szkoły. Z rąk wojewody małopolskiego, p. Andrzeja Harężlaka odebrali oni medale za długoletnią służbę: panie Agnieszka Świątek i Małgorzata Szczepanik - brązowe, a panowie Krzysztof Molczyk i Jarosław Zakrzewski - srebrne.

Dzień Edukacji Narodowej 2014-10-14 15:16:00

W dniu 13 października br. świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której udział wzięli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5  - Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1, a także emerytowani nauczyciele.

Pan Dyrektor złożył wszystkim czynnym i emerytowanym nauczycielom życzenia, a także wręczył nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Nagrody otrzymali: p. Joanna Budzik, p. Mariola Czuba, p. Adam Kieroński, p. Grażyna Klimowicz, p. Anna Kopeć, p. Magdalena Kossoń, p. Krzysztof Leśniak, p. Krzysztof Molczyk, p. Andżelika Pach, p. Marta Starzyk, p. Dorota Sudoł, p. Jolanta Szatko, p. Hanna Szumlańska, p. Anna Urban, p. Renata Urjasz, p. Małgorzata Urban-Michałek oraz p Beata Wyroba. Nagrodę Prezydenta Miasta otrzyma w tym roku p. Małgorzata Szczepanik. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego, p. Renata Brzezińska, ogłosiła wyniki kolejnej edycji plebiscytu na "Nauczycielski Order Uśmiechu". Największą liczbę głosów uzyskała p. Magdalena Kossoń, otrzymując ten zaszczytny laur już po raz trzeci. Gratulujemy!!!

Ponadto został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany przez Samorząd Szkolny na najładniejszy portret nauczyciela (dla uczniów klas I-III), a także na najlepszą karykaturę nauczyciela (dla uczniów klas IV-VI). Laureaci otrzymali nagrody z rąk p. Dyrektora.

Uczniowie klas I Gimnazjum nr 1 złożyli uroczyste ślubowanie na sztandary. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy IV b pod kierunkiem p. Doroty Sudoł. Oprawę muzyczną zapewnił Chór Szkolny „Allegretto” prowadzony przez p. Joannę Stępień.

Człowiek przyjacielem zwierząt 2014-10-16 16:53:00

W związku z obchodzonym w dniach 4 do 10 października Światowym Tygodniem Zwierząt uczniowie klas pierwszych w ramach zajęć świetlicowych wzięli udział w cyklu zajęć "Człowiek przyjacielem zwierząt" (więcej...)

Rajd z Gimnazjum nr 1 2014-10-09 18:45:00

W dniu 9 października odbył się kolejny rajd organizowany przez Gimnazjum nr 1. Tym razem wzięli w nim także udział uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami.

Po wspólnej wędrówce przez Skamieniałe Miasteczko w Ciężkowicach uczestnicy imprezy udali się do Jastrzębi, gdzie korzystając ze wspaniałej pogody, mogli miło spędzić czas na świeżym powietrzu podczas gier i zabaw sportowych. Organizatorzy przygotowali również o kiełbaski z grilla i ogniska.

DSC_2541.jpg DSC_2473.jpg

galeria zdjęć

Klasa III b w Jastrzębi 2014-10-10 17:23:00

W dniu 7 października klasa III b wybrała się na wycieczkę do Jastrzębi. Goszcząc w Gospodarstwie Agro-Edukacyjnym "U Dajany" trzecioklasiści uczestniczyli w tradycyjnym wypieku chleba i pysznych rogalików. Poznali również dawne sposoby przemiału zbóż i wzięli udział w zajęciach związanych z opieką nad zwierzętami. Po ciężkiej pracy był też czas na wspólną zabawę i wycieczkę do lasu pełnego darów jesieni. Każde dziecko wróciło do domu ze świeżym, pachnącym i bardzo smacznym bochenkiem chleba.

IMG_2256.JPG

galeria zdjęć

III c na Jamnej 2014-10-08 21:15:00

Dnia 6 października uczniowie klasy III c wraz z wychowawczynią Małgorzatą Fal, księdzem Pawłem Jakóbem oraz liczną grupą rodziców wybrali się na wycieczkę na Jamną.

Podczas wycieczki zwiedzali kościół i bacówkę w Jamnej. Był również czas na spacer leśną ścieżką, wspólną zabawę na świeżym powietrzu, grę w piłkę nożną, tańce przy muzyce oraz ognisko.

Uczniowie zadowoleni, wypoczęci i z uśmiechem na twarzy powrócili do szkoły.

IMG_1207.JPG

galeria zdjęć

Zwykłe zakupy, niezwykła pomoc! - Podziel się Posiłkiem 2014-10-04 18:12:00

W dniach 3-4. października b.r. została przeprowadzona Ogólnopolska Zbiórka Żywności  Podziel się Posiłkiem organizowana przez Banki Żywności. Jak co roku włączyli się do niej także uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką nauczycieli w supermarkecie "Stokrotka" zbierali produkty żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia, zachęcając tym samym kupujących do pomocy niedożywionym dzieciom.

Zgromadzona w ramach zbiórki żywność zostanie przekazana organizacjom partnerskim Banków Żywności, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Żywność trafi więc do szkół, świetlic, domów dziecka, towarzystw przyjaciół dzieci oraz stowarzyszeń pomagających najbiedniejszym dzieciom i młodzieży.

Dzień Chłopaka 2014-10-01 17:08:00

30 września przypada Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta składały życzenia chłopcom w swoich klasach. W klasie VI c oprócz drobnych upominków, chłopcy obejrzeli krótki program artystyczny w wykonaniu swoich koleżanek.

Spotkanie z muzyką 2014-09-26 19:31:00

Dnia 26 września uczniowie klas I-III wzięli udział w "Spotkaniu z muzyką". Była to pierwsza z cyklu lekcji, podczas których uczniowie poznawać będą budowę i brzmienie różnych instrumentów muzycznych. Będzie to dla nich także okazja, by posłuchać ciekawych interpretacji znanych utworów oraz bawić się przy muzyce.

20140926_102609.jpg

Niebieski dzień 2014-09-26 22:21:00

Podobnie jak w ubiegłych latach z inicjatywy Samorządu Szkolnego organizowane są tzw. "kolorowe dni", kiedy to, aby wziąć w nich udział, należy ubrać się na dany kolor. Dnia 25 września obowiązywał kolor niebieski, a zwycięska okazała się klasa II a, w której wszyscy uczniowie ubrali się na niebiesko.

Daty kolejnych "kolorowych dni":

 • 30 października - pomarańczowy,
 • 27 listopada - czerwony,
 • 29 stycznia - zielony.

Gość w świetlicy 2014-10-01 17:01:00

22 i 24 września w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z praktykantką - skrzypaczką Akademii Muzycznej z Poznania - Jadwigą Korus (więcej...)

Podatkowe ABC 2014-10-08 14:33:00

W dniu 19 września b.r. uczniowie klas trzecich wzięli udział w spotkaniu z pracownikami Urzędu Skarbowego. Spotkanie prowadzili: Aneta Słowik i Artur Marć, pracownicy Drugiego Urzędu Skarbowego w Tarnowie.

Celem spotkania było przybliżenie uczniom podstawowych funkcji podatków i wyjaśnienie związku pomiędzy podatkami a korzystaniem z usług publicznych takich jak ochrona zdrowia, edukacja, kultura, itp.

Ponadto uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi prawami przysługującymi im jako nabywcom towarów i usług w ramach akcji realizowanej pod hasłem ,,Weź paragon".

Menu
Naklejki
  Szkoła z Klasą  Pajacyk