Szukaj

e-dziennik

Hoffmanowa logo
Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Klementyny Hoffmanowej
w Tarnowie
ul.Reymonta, 33-100 Tarnów
Tel.(014) 636-37-40

Copyright: Tworzenie stron www
SystemArt
 

Instrukcja pierwszego logowania do e-dziennika 2012-10-01 16:08:00

Aby pobrać Instrukcję pierwszego logowania do e-dziennika dla rodzica lub ucznia należy kliknąć tutaj.

Projekty badawcze 2014-10-24 19:06:00

W listopadzie b.r. w Szkole Podstawowej nr 1 zostaną zrealizowane dwa projekty:

  • „Zdrowie tarnowianina”, w ramach którego zostanie przeprowadzone badanie stanu odżywienia, postawy ciała i poziomu sprawności motorycznej oraz na udział dziecka w zajęciach z zasad zdrowego odżywiania. Jest to program skierowany do uczniów Szkół Podstawowych miasta Tarnowa, a realizowany przez Instytut Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa. Celem badań jest określenie częstości występowania nadmiernej masy ciała i związanych nią zaburzeń metabolicznych. Podjęte w ramach projektu działania będą ukierunkowane na profilaktykę otyłości i wad postawy oraz na wypracowanie u dzieci nawyków prozdrowotnych.
  • Projekt badawczy „Umiejętności fonologiczne uczniów klas pierwszych w szkołach podstawowych w Tarnowie” realizowany we współpracy z Małopolską Wyższą Szkołą Ekonomiczną w Tarnowie. Celem badań jest dostarczenie informacji na temat stopnia opanowania umiejętności takich jak podział wyrazów na sylaby oraz głoski, następnie ich synteza, identyfikacja rymów i aliteracji wśród dzieci 6-letnich i 7-letnich. Badanie odbędzie się w szkole podczas trwania zajęć dydaktycznych.

Pogadanki profilaktyczne dla klas I-III 2014-10-28 18:28:00

W dniu 23 października 2014 r. w naszej szkole zorganizowane zostało spotkanie dla uczniów niektórych klas I - III z panem Grzegorzem Krupą (funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie - dzielnicowy) pod szerokim hasłem „Bezpieczeństwo”.

Głównym celem pogadanek było podkreślenie wagi zasad społecznych, szkolnych oraz przepisów prawnych, a także uwrażliwienie dzieci na bezpieczeństwo swoje i kolegów. Spotkania uczniów z panem dzielnicowym były też okazją do przypomnienia ważnych informacji i stanowiły źródło praktycznych porad z zakresu profilaktyki (bezpieczeństwo w szkole i poza szkołą).

Istotnym atutem tych spotkań była możliwość zadawania pytań, co nasi uczniowie (zwłaszcza najmłodsi) w pełni wykorzystali. Pojawiło się też wiele interesujących spostrzeżeń i refleksji młodych ludzi na temat przestrzegania przepisów oraz postaw dorosłych. Podsumowując: było to bardzo pouczające spotkanie dla obu stron.

Konkurs plastyczny "JESIENNY WIDOK" - wyniki 2014-10-21 19:46:00

Nie ma tygodnia, żeby w świetlicy szkolnej nie działo się coś ciekawego.... Dzieci uczą się, bawią i odpoczywają. Ciekawą formą, która łączy wszystkie te funkcje są konkursy plastyczne.

Jednym z konkursów, w którym wzięły udział dzieci uczęszczające do świetlicy był konkurs: "Jesienny widok" (więcej...)

Koncert zespołu KAPELA.N 2014-10-20 18:02:00

20 października b.r. już po raz drugi gościliśmy w naszej szkole  zespół KAPEL.AN. Zespół tworzą Księża Misjonarze pracujący w różnych polskich parafiach (ks. Andrzej Gieroń - lider zespołu pochodzący z naszej parafii, ks. Piotr Klimczak, ks. Jacek Piotrowski oraz ks. Paweł Jakób, który w ubiegłym roku pracował w naszej szkole).

Koncert obejrzeli uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej oraz uczniowie gimnazjum. Celem tej imprezy oprócz dobrej zabawy była ewangelizacja - otwarcie oczu młodych ludzi na działanie Boga w ich życiu.

Zespołowi dziękujemy za obecność i życzymy, aby ich misja przynosiła Dobre Owoce.

Dzień Papieski w świetlicy szkolnej 2014-10-20 20:49:00

W związku z obchodzonym Dniem Papieskim w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia poświęcone papieżowi Janowi Pawłowi  II (więcej...)

Akcja plakatowa dla klas VI 2014-10-19 17:32:00

Pedagog szkolny, p. Patrycja Sikorska zaprasza uczniów klas szóstych do wzięcia udziału w akcji plakatowej. Regulamin do pobrania.

Menu
  Szkoła z Klasą  Pajacyk